Voľby 2012 alebo akého lekára si zvoliť.

Autor: Radoslav Daniš | 7.3.2012 o 22:47 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  182x

V nasledujúcom texte sa dozviete, ako vnímam voľby 2012 ja. Všetky riadky sú myslené a napísané obrazne, sú to len moje myšlienky, bez faktov. Predstavte si, že máte v tele nádor. Žiaľ, pri povrchnom vyšetrení sa nedá povedať, či je ten nádor zhubný alebo nezhubný. A keby teda aj pre nejaký orgán zhubný bol, nie je zase vylúčené, že telo bude ďalej žiť (možno s bolesťami, možno nie), prípadne sa situácia bude dať vyriešiť neskôr. Všetko čo viete je to, že by Ste s tým mali podľa všetkého niečo robiť. Takýto náročný zákrok môže resp. by mal samozrejme vykonať len špecialista - lekár. Lekár ktorý má špecializáciu v danej problematike. A teraz nastáva dilema. Ktorého si vyberiete??

Lekár F. S. je lekár veľmi známy. Má tím celkom schopných lekárov okolo seba. Dá sa povedať, že s touto problematikou má veľa skúseností a jeho meno zaznieva úplne vždy, keď sa rozoberá táto téma. Teoreticky by mohol mať všetky predpoklady pre úspešné zvládnutie operácie.  Tento lekár si je vedomý toho, že je špičkou, stojí veľmi veľa peňazí. Poviete si, dobre, ak nádor odstráni, nech tie peniaze má, dôležité je zdravie. Lekár však počas svojej dlhoročnej praxe zistil, že keď nádor odstráni len čiastočne, stav sa na isté obdobie zlepší (pacienta zároveň s ľútosťou upozorní, že sa nádor nedá odstrániť úplne).  Pacient sa neskôr vráti opäť k nemu a znova to tomuto lekárovi  „hodí" ďalšie peniaze. Existuje tiež riziko, že Vám lekár „nedopraje" najmodernejšiu liečbu, ktorú síce Vám ako laikovi odporučil a ktorú si teda aj platíte za obrovské peniaze, ale v skutočnosti dostanete liečbu najlacnejšiu a finančný rozdiel si lekár „šikovne" nechá.  Viete, že tento lekár z Vás vytrasie aj posledný groš. Nie naraz. Postupne. Pomaličky. On si zváži akým tempom aby Ste mu náhodou neumreli. Chvíľu sa Vám stav zlepší, a potom rýchlo znova k nemu. Pôjde o  peniaze. Ale aj o zdravie.

Lekár L. K. je lekár pomerne mladý, ambiciózny, precízny a šikovný. Bol by výbornou voľbou, pretože napriek svojmu mladému veku sa mu operácie daria a ľudia sú veľmi spokojní.  Áno, viete, že z jeho oddelenia odišlo pár šikovných lekárov pre nezhody s jeho nadriadenými - on však na oddelení ostal. Poviete si, to bude môj človek! Na oddelení Vás ale prijme jeho nadriadený, ktorý Vám objasní, že to on je tá osoba, ktorej prináleží operáciu viesť. Tento človek nemá ale vašu dôveru, dokonca sa o ňom pošuškávajú reči, že operácie nie sú jeho silnou stránkou a rád si vypije. Dozvedáte sa, že keď dáte súhlas na operáciu, v zmluve bude zakotvené, že budete musieť navštevovať kvôli komplexnosti liečby ďalšieho lekára, ktorý je známy tým, že pri liečení nepostupuje podľa guidelinov (súbor odporučených postupov), ale podľa toho čo mu povedia dodávatelia, s ktorými má zaujímavé dohody.  Dosť arogantne popiera názory popredných odborníkov pre danú oblasť. Tento lekár má svoje firmy ktorých produkty Vám bude odporúčať a keďže Ste laik, nebudete mať inú možnosť ako tieto produkty bez reptania užívať. A znova pôjde aj o zdravie a aj o peniaze.

Lekár D. S. má veľa skúseností. Prednáša na zahraničných sympóziách, vo svete známy ako odborník ktorý sa tejto problematike venuje už dlho. Dosiahol veľa úspechov a tím jeho lekárov sú pravdepodobne naslovovzatí odborníci. Je si vedomý svojej pozície a je to lekár veľmi drahý, ale podľa ocenení odvádzal kvalitnú prácu. Ani by Ste možno neváhali keby... Je o ňom známe, že celú nemocnicu ovládal cez jej riaditeľku, ktorá nebola schopná odolať jeho tlaku. A tak sa mu dlho darilo úspešne  tajiť,  keď sa operácie nevydarili. Riaditeľku nemocnice odvolali a vyhlásili nový tender. Zarážajúce je to, že on vinu popiera a z funkcie neodstúpil. Oddelenie sa tým pádom potápa a ľudia mu viac nedôverujú. Úmrtia na operačnom stole resp. nevydarené operácie síce vyšetrujú, ale znova len tí na ktorých vie zase „niečo" on.  Pri odchode Vás odchytáva jedna ambiciózna lekárka z jeho tímu, že keby Ste chceli, dalo by sa dohodnúť s ňou. Neviete však, či aj ju neovláda tento lekár a v tejto spleti intríg sa strácate. Pôjde o zdravie.

Lekár S. S. sa venoval tejto problematike už keď robil atestácie, lekárom je však pomerne krátko. Je uznávaný odborník, možno sa s ním komunikuje ťažšie, ale prácu odvádza podľa všetkého precíznu. Vyznáva netradičné metódy a vyzerá to tak, že jediné čo ho zaujíma je zdravie pacienta. V tíme má skúsených lekárov, ktorí sa podľa všetkého stále zaujímajú o nové trendy v danej problematike. Že by Ste konečne našli čo Ste hľadali?? Natrafíte na informácie o tom, že kliniku nemá vybavenú tak aby mohol poskytnúť najúčinnejšiu liečbu. Ďalej zistíte, že sa stretáva s človekom ktorý dodáva nekvalitné nástroje a komponenty potrebné k liečbe aj napriek jeho tvrdeniu, že používa len najkvalitnejšie inštrumenty. Na internete objavíte videá, na ktorých s týmto človekom obchoduje. Dôvera sa stráca - neviete aké iné ešte zmluvy môže mať a z čoho má zisky. Očividne klamal. Ťažko takému človeku zveriť mu do rúk svoj život.

Lekár B. M. H. je lekár zahraničného pôvodu. Nedávno zmenil oddelenie a s novými spolupracovníkmi sa mu celkom darí. Ľudia okolo neho sú rôznorodí, aj zahraniční lekári a aj naši, známejší a aj menej známi. Oddelenie z ktorého odišiel už negeneruje zisky a je namieste predpoklad, že ľudia sú spokojní práve s jeho prácou. Nevykonáva najťažšie operácie, odvádza štandard a dá sa povedať, že kvalitný. Síce neberie za prácu nejaké veľké sumy, ale ťažko povedať ako by vyriešil náročnejší zákrok. Je tu aj riziko, že mu pre jazykovú bariéru nedokážete celkom popísať  Váš problém a vyoperuje Vám niečo úplne iné - nádor by zostal a iný orgán by bol fuč (úplné sci-fi - transplantoval by ho inému telu).  Samozrejme vyoperovaný by bol precízne. Nepredpokladáte takýto scenár - je predsa lekár odborník, ale pochybnosti sú.

Lekár S. S. je lekár ktorý vykonáva túto profesiu už roky. Žije neusporiadaný život, ťažko sa s ním komunikuje a je arogantný ako ku kolegom tak k pacientom. Jeho bohatstvo môže len ťažko pochádzať z poctivej roboty. Bol by nepochybne jeden z najdrahších riešení. Tím lekárov okolo neho sa ho bojí a je sporné pre čo iné ako pre peniaze by s ním na oddelení títo ľudia fungovali. Vravíte si, ako je možné, že takýto lekár vôbec nejakých pacientov má.  Jedno je isté,  pacientov je dosť a tí ktorí s ním prídu do kontaktu, nedostanú pravdivé informácie - láka ich na zbytočné, neúčinné a drahé procedúry. Homeopatiu. Tých nevedomých. Tých ktorí o homeopatii nevedia úplne nič, len im to dobre znie a dostávajú dezinformáciu, že je to „prírodná liečba". Dá sa nádor odstrániť nezodpovedným lekárom pomocou homeopatie???

Lekár M. O. bol kedysi súčasťou tímu iného lekára od ktorého odišiel. Nemá nejako extra veľa skúseností a pôsobí trošku neprofesionálnym dojmom. Vybudoval celkom modernú kliniku a potreboval zostaviť tím. Pri zostavovaní svojho tímu chcel nabrať viacero špičkových odborníkov (ktorí pracujú aj v iných zariadeniach ale nemajú tam dostatočné vybavenie na takéto komplikovanejšie zákroky) s prísľubmi a veľkými plánmi, lebo k dispozícii mal len málo lekárov aj to poväčšine mladých a neskúsených. Títo odborníci súhlasili, ale vzápätí začal lekár zavádzať neštandardné povinnosti (napr. povinné HIV testy), a keďže na nich trval, lekári na jeho oddelení takto šikanovaní samozrejme dlho nepobudli. Ako náhradu za nich musel zamestnať ľudí, ktorí buď nemajú atestáciu v danej oblasti, študentov medicíny a dokonca ľudí so stredoškolským vzdelaním! Opakujem: podľa mňa patrí liečba nádoru do rúk ODBORNÉHO lekára. Zverili by Ste sa takýmto „odborníkom"?

Lekár W. je lekárom o ktorom sa pošuškáva, že mu diplomovú prácu napísal niekto iný. Takisto podozrivo rýchlo vybudoval obrovské kliniku hneď po atestácii. Hovorí sa, že je za tým vplyv jeho rodiny, ktorá má v lekárskej spoločnosti veľký vplyv. Ak sa nad tým zamyslíte, tím lekárov ktorí Vám nevedia doložiť  ako vyštudovali a sú ľudia bez skúseností, ktorým pravdepodobne ide o čo najväčší zisk aby splatili novučkú kliniku predstavujú pre úspešnosť Vašej liečby len slabú perspektívu. Znova ide o zdravie a takisto o peniaze!

Ostatní lekári buď nemajú na takúto operáciu vybavenie, alebo to lekári vôbec nie sú, len nimi byť chcú: také babky bylinkárky.

A vlastne... Kedy sa stáva človek pacientom? Možno práve keď navštívi lekára.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?